Cover A

Lehký, skladný, bivakovací vak zajistí výbornou ochranu před větrem, deštěm, špínou a ochrání zároveň spací pytel před poškozením při nocování „pod širákem“.

PODROBNÝ POPIS:

  • Ne vždy je možné si s sebou vzít stan, nebo jedeš třeba jen na trek, vandr či do skal s tím, že někde přespíš….Pak se jistě bude hodit náš „žďárského vak“, který tě dostatečně ochrání, pokud zrovna nevyjde počasí a bude pršet, foukat, či sněžit.
  • Výhody a filozofii bivakovacího pytle oceníš také v horách, kdy s sebou nad pásmo lesa nechceš tahat o dost těžší stan. Ve stanu si sice užiješ větší prostor, ale je to jako srovnávat kopačky s lakýrkami. Obojí se prostě hodí na něco jiného. Žďárák je tedy možné zjednodušeně představit jako dobrý kompromis mezi plným odevzdáním do rukou přírody při spaní pod širákem a komfortní nocí v plátěném domečku. Navíc je třeba zmínit i jeho funkce ochrany před studeným větrem. Třeba za nečekané situace, kdy zabloudíš v horách, nemáš spacák a musíš nějak přečkat noc na suťovisku schoulen za balvanem. Lehký žďárák pak může bez nadsázky zachránit život.
  • Cover A má anatomickou konstrukci, aby ses do něj bez problémů a pohodlně vešel
  • Vstup je opatřen zipem se dvěma jezdci, takže lze jednoduše vytvořit otvor na dýchání na libovolném místě.
  • Zip je překrytý legou, aby v případě deště byl otvor na dýchání chráněn
  • V horní části jsou dvě kotvící oka
  • Všechny švy jsou vodotěsně zataveny
  • Jako vše, jsme tento žďárák vyrobili ve vlastní dílně v Sušici na Šumavě, takže ti zaručujeme dokonalé zpracování a bezproblémový servis, pokud by se ti s bivakem cokoli přihodilo

 PARAMETRY A SLOŽENÍ:

  • Materiál: Pertex® Shield  - 100% Nylon + PU membrána
  • Povrchová úprava: DWR (dlouhodobá vodoodpudivá úprava)
  • Rozměry: 230 x 93 x 85 cm
  • Rozměry v obalu: 20 x 24 x 5 cm
  • Nepromokavost: 20 000 mm H2O
  • Prodyšnost: 20 000 g/m2/24hod

NÁVOD NA POUŽITÍ

  • Žďárského vak je určen pro jednu osobu.
  • Možné využití: turistické, expediční, horolezecké
  • Aktivita: horolezectví, lezení, na trek, na výlet, skialpinismus, VHT
  • Do vaku vložíte nafouknutou karimatku tak, aby na úrovni hlavy karimatka přesahovala zipový otvor o asi 10 - 15 centimetrů.
  • Stejně učiňte se spacákem, důležité mít na paměti přípravu - spacák mít rozepnutý asi do poloviny.
  • Do vaku se vsuňte do pasu, střídavým uchopováním soustavy vak - karimatka - spacák pomocí loktů až spolehlivě dosáhnete délky spacího pytle, zip vaku zapínejte jen z části, tak aby byl zachován prostor pro volné dýchání.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: PŘI POUŽITÍ ŽDÁRSKÉHO VAKU NESMÍ BÝT UZAVŘEN KOMPLETNĚ ZIP V HORNÍ ČÁSTI VAKU, NAD HLAVOU. HROZÍ NEBEZPEČÍ ZTRÁTY VĚDOMÍ A NÁSLEDNÉ UDUŠENÍ!!!

NÁVOD NA ÚDRŽBU

  1. Použijte klasické mokré praní v pračce na jemný program nebo perte ručně.
  2. Membránové výrobky doporučujeme prát odděleně od ostatních výrobků a pokud možno jednotlivě.
  3. Při praní v pračce je třeba odstranit vše, co by mohlo materiál mechanicky poškodit.
  4. Pozor na zapomenuté věci v kapsách, či další věci prané současně.
  5. Zapněte řádně na výrobku suché zipy.
  6. Nastavte teplotu max. na 40°C, nespoléhejte při jejím stanovení na svůj subjektivní pocit.
  7. Pro praní použijte výhradně tekuté prací prostředky určené pro tyto materiály. Doporučujeme prací prostředek Fibertec PRO WASH či Atsko SPORT WASH
  8. Nepřidávejte v žádném případě žádné jiné přísady jako aviváž, bělidla, ani nepoužívejte běžné prací prostředky!
  9. Nečistěte chemicky!
  10. Neždímejte!
  11. Po praní je nutno výrobky důkladně vymáchat, aby se vyplavily i sebemenší zbytky pracích látek a nečistot
  12. Výrobek po vyprání z lázně či pračky ihned vyndejte a začněte sušit volně zavěšený na ramínku v polostínu, nebo použijte sušičku na jemný program do 60°C

OBNOVENÍ VODOODPUDIVOSTI

Veškeré materiály Pertex® Shield mají z výroby aplikovanou povrchovou úpravu DWR (durable water repellent), která vytváří na povrchu textilie vodoodpudivou vrstvu zabraňující vpíjení vody do textilie. Správnou funkci DWR zjistíme tak, že se na povrchu vytváří kapičky, které stékají po látce a nevpíjí se. Používáním výrobku se účinnost vodoodpudivé ochranné vrstvy snižuje a voda se začne vpíjet. Uživatel může mít v takové situaci pocit vlhka a nabýt dojmu, že do bundy zatéká, i když tomu tak ve skutečnosti není. Zároveň se snižuje i prodyšnost laminátu. Je proto důležité udržovat vodoodpudivost v dobrém stavu, což není nijak náročné a lze toho docílit snadno, pomocí přípravků k tomu určených. Pro obnovení vodoodpudivosti doporučujeme použít např. výrobek Fibertec Textile Guard či Atsko Permanent water-guard .

NÁVOD NA LEPENÍ:

  1. Před opravou Žďárského vaku musí být povrch vždy vyčištěn, aby došlo k dokonalému přilnutí záplaty k poškozenému povrchu.
  2. Záplatu upravíme na vhodný rozměr dle velikosti poškození a to tak, aby přesahovala alespoň 2 centimetry přes poškození.
  3. Záplatu vždy umisťujeme z venkovní strany Žďárského vaku, tedy na stranu, kde není membrána.
  4. Lepivá část záplaty je vždy opatřena papírovou ochranou a touto stranou se přikládá na svrchní část materiálu, tak aby došlo k správnému spojení obou materiálů.
  5. Před lepením je nezbytné proložit mezi vnitřní plochy Žďárského vaku pečící papír, který zabrání slepení – stavení membrány uvnitř vaku.
  6. Následně na vrchní část přiložíme záplatu, na místo, které chceme opravovat, a to lepivou částí na látku. Opět překryjeme pečícím papírem.
  7. Přes pečící papír zahřejeme povrch záplaty nahřátou žehličkou. Která je nastavena na teplotu pro žehlení Silonu a zahříváme po dobu 10 vteřin. Tento postup opakujte 3x.
  8. S žehličkou nepohybujte!
  9. Následně necháme bez pohybu s materiály vychladnout na okolní teplotu, tak aby došlo k pevnému spojení obou materiálů.
  10. Teplotní nastavení nesmí přesáhnout tuto teplotu, jinak dojde k nevratnému poškození materiálů – jejich spečení. Při nižší teplotě naopak nedojde ke správnému a pevnému spojení.