MHFF BEST of FEST a Petr Kašpar v Sušici

Projekce nejúspěšnějších filmů z MHFF 2023

V polovině mezi jednotlivými ročníky srpnového Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují k nám do Sušice dorazí kluci z produkce MHFF s projekcí nejúspěšnějších filmů posledního 40.festivalového ročníku, kterou závěrečnou přednáškou okoření ředitel MHFF Petr "PÍTRS" Kašpar.

Vstupenky lze předobjednat na webu Kina SIRKUS Sušice


Těšit se můžeš na následující filmy.

Darkest Before Dawn

(Belgie, 20 min, 2022, r. Alex Eggermont, lezení)

Belgický expediční a sportovní lezec Siebe Vanhee se vydává do Yosemit, aby vylezl nejtěžší cestu –nechvalně proslulou Dawn Wall. Nakonec se však ukáže, že tento projekt má několik úskalí. Film dokumentuje jeho autentický a nepřikrášlený boj s touto cestou během první návštěvy.


Štítová stěna

(Slovensko, 31 min, 2022, r. Rasťo Hatiar, horolezectví)

Východní stěna Mlynárika je považována za jednu z nejdominantnějších v Tatrách. Její výrazný profil ve tvaru luku zdůrazňuje její převislost a kompaktnost. Vždy byla předmětem zájmu horolezců, ale vylézt na ni dokázali jen ti nejlepší. Tentokrát se na ni vydala slovenská lezecká dvojice Martin Krasňanský a Jožo Krištoffy.


Walking on clouds

(Brazílie, 7 min, 2022, Renan Kamizi, slackline)

Krátký film o highline mezi dvěma létajícími balony, který Rafael Bridi natáhl v roce 2021 v brazilském městě Praia Grande, a dosáhl tak Guinnessova rekordu za nejvyšší highline.


Renesance

(Česká republika, 19 min, 2022, Lukáš Černý, slackline)

Highline je považováno za královskou disciplínu slackline, ale není highline jako highline. Co když spojíte dlouhý přístup, několik set metrů lezení, batohy plné gearu, vizi směru, který ještě nikdo netahal a zimní Dolomity? Výsledkem je slušná výzva, za kterou v tomto dvacetiminutovém snímku vyráží Lukáš Černý, Michal Pírek, Ondřej Málek a Danny Menšík.


The long wall

(USA, 21 min, 2022, Gareth Leah, lezení)

Zajímalo vás někdy, kde se nachází nejdelší cesta na světě? Možná na Baffinově ostrově v Kanadě nebo na Trango Towers v Pákistánu? Ale vůbec! V newyorské křemencové oblasti nazývané Gunks, která je považována za kolébku amerického horolezectví, se nachází cesta Great Wall of China (Velká čínská zeď). Její délka je neuvěřitelná – přes 2,5 kilometru… horizontálně!


The nine wheels

(Velká Británie, 22 min, 2022, Santiago Burin des Roziers, kolo)

Rodina Schneebergerových – budoucí cyklistické hvězdy Emric (10) a Raoul (13) a jejich rodiče Toni a Laetitia – žije v karavanu a cestuje po evropských bikeparcích. K tomuto rozhodnutí je donutila nevyléčitelná neurodegenerativní choroba Laetitie. Ve filmu rodina odhaluje, jaké to je žít s touto nemocí, co je to bratrská a rodičovská láska a jak žít život naplno, den po dni.

Další informace najdeš na webu MHFF.cz


Fotogalerie